Як це відбувається в нашому розпліднику
Важливо знайти заводчика, який знає і дотримується всіх цих нюансів, адже виховання вашого майбутнього цуценяти починається з раннього віку, коли цуценя ще перебуває в утробі матері.
Деякі зоопсихологи вважають, що починати працювати треба ще тоді, коли мати цуценят була в утробі своєї бабусі.
Рання соціалізація - дуже важливий процес, який дає цуценяті путівку в доросле життя. Робить його впевненим у собі і не боягузливим.
Дійсно, від виховання і характеру матері цуценят залежить дуже багато. Саме вона дає їм перший наказ, і їй важливо бути максимально спокійною і ні про що не турбуватися весь час від зачаття до відправки цуценяти в новий дім.
Цей стан спокою передається цуценятам, і тоді вони ростуть в гармонії і без тривоги. Можливо, я здивую вас таким підходом, але повірте, це працює. Я навіть трохи балую маму цуценят.
До 7 тижнів цуценя перебуває в тісному контакті з матір'ю і братами та сестрами. А також з заводчиком і його сім'єю, і ми намагаємося сформувати у нього довіру до людей в майбутньому.
У нашому розпліднику ми годуємо цуценят тільки з рук, так ми розвиваємо з ними зв'язок, часто торкаємося і гладимо їх.
Це дуже важливо для ксоло, щоб в майбутньому він не боявся вас і любив, коли до нього торкаються.
Поки цуценя не буде повністю вакциноване, ми не виводимо його на вулицю до інших собак. Тому що це ризик заразитися. Але у нас в будинку достатньо собак, щоб маленький Ксоло міг грати з ними і вчитися поведінці з іншими ксолами.
В 1 місяць цуценя вже стоїть на лапках і починає виходити за територію "гнізда". Йому все цікаво, і іграшки для цуценят відіграють тут важливу роль.
Цуценя починає вивчати нові звуки, тому важливо показати йому їх різноманітність. Ми поступово починаємо створювати різні ситуації і дивимося, як на них реагує маленький ксоло.
Серед чудових іграшок, які ми дуже любимо використовувати, - килимки з різними поверхнями, килимки для обнюхування, іграшки-пищалки та іграшки-гризунці.
Для цього приплоду також були додані світлові ефекти, а саме іграшки, які світяться різними кольорами і блимають. Ми хвалимо цуценят, якщо вони проявляють інтерес до іграшки і не бояться її.
Все відбувається дуже позитивно і для цуценяти це ціла захоплююча навчальна пригода.
Після повної імунізації, коли його можна виводити у двір, ми поступово привчаємо цуценя до повідка і до звуків міста. Часто гуляємо біля доріг, щоб цуценя не боялося звуків машин, а також намагаємося полегшити знайомство цуценяти з іншими людьми - ось і весь процес на цей період.